17. - 21. 10. 2022 se Educa účastnila dalšího z workshopů v rámci mezinárodního projektu FLOW. Školení v rumunském městě Oradea, které pořádalo Evropské centrum ACTA, se zaměřilo na emoční uvědomění a několik praktických technik pro lepší zvládání emocí.

V první části semináře jsme se zabývali tím, jak funguje lidský systém, co jsou to emoce, jaký je fyziologický rozdíl mezi pozitivními a negativními emocemi, a společně jsme (znovu)objevili, jak a proč je klíčový dech. Ve druhé části kurzu jsme se věnovali různým praktikám, které pomáhají v procesu lepšího zvládání emocí:

- jóga, která umožňuje lépe porozumět proudění v lidském systému a trénuje práci s dechem při různých výzvách pro tento systém;

- perforMA, soubor praktik využívaných při výcviku umělců, který pomáhá zvyšovat vnitřní i vnější uvědomění, propojovat účastníky výcviku s neverbálními dimenzemi interakce a emoční dynamikou.

Dále jsme pod vedením umělce společně vytvořili velkou mandalu nakreslenou křídou na chodníku, což byl velmi zajímavý proces, který ve skupině vytvořil hluboké emocionální spojení a inspiroval tomu, že po dokončení mandaly začali účastníci spontánně tančit kolem ní a na ní.

Mobility pořádané v rumunském městě Oradea se zúčastnilo 16 účastníků z partnerských organizací ze Španělska, Chorvatska, České republiky, Slovinska a Turecka.

Tréning_projektu_Flow_v_Oradea_Rumunsko_47.jpg

 

 

 

Galerie

Jste zde: Home Novinky Workshop v Oradea, Rumunsko v rámci projektu FLOW
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací Rozumím