Mentoring

KONFERENCEProjekt FLOW v Educe v listopadu 2022 38

MENTOROVÁNÍ PRO ŽENY                    

 

Tato networkingová akce je ideální pro podnikavé a kreativní ženy.

Síťování žen.

Vytváření rovnosti ve vzdělávání.

 

Pátek 9. prosince 2022

10:30 – 14:00 (registrace začíná v 10,00)

KDE: Hotel Merkur, anenské náměstí 8, Jablonec n. N.

Konferenci organizuje EDUCA, vzdělávací centrum v Jablonci n. N. s podporou Evropské Unie.   Pozvání přijala úspěšná podnikatelka Zuzana Slámová z GB Beads a známý kouč Dr. Vladimír Tuka, zakladatel společnosti Neuroleadership. Zúčastní se i další inspirativní ženy a místní poskytovatele vzdělávání.  Konference představí evropský projekt e-Advantage a seznámí s metodou mentorování a koučování jako prostředku rozvoje a seberozvoje a jejich využití pro sdílení zkušeností.   Konference zahrnuje networking a oběd.  

POČET MÍST JE OMEZEN. REZERVACE NUTNÁ ( Rezervaci úplně dole na této stránce. Do poznámky uveďte prosím vaši organizaci).

Dokonce teď v roce 2022, jenom 1 ze 3 podnikatelů v v EU je žena.

 

PROGRAM

  10,00 -  10,30 

 • Neformální networking s občerstvením

10,30 -  12,30 

 • Přivítání, Eva Kořánová, jednatelka Educa-vzdělávací centrum
 • Zuzana Slámová, jednatelka firmy G&B bijoux – příběh úspěšné podnikatelky
 • Představení projektu e-Advantage
 • Síla mentorování a koučování, Dr. Vladimír Tuka, MCC
 • Diskuse

12,30 – 14,00

 • Stánky, stoly propagující služby mentorů, mentorek, organizací
 • Networking účastníků
 • Oběd

 

Zuzana Slámová

jednatelka a ředitelka společnosti G&B bijoux, s.r.o.

Vyrůstala jsem na vesnici v podhůří Jizerských hor a korálky mě provázely na každém kroku. Na střední škole SEŠ Jablonec mě uchvátilo programování. Psal se rok 1989 a moje touha po samostatnosti vedla k rozhodnutí studovat dálkově formou nástavbového studia. Nastoupila jsem do Skleněné bižuterie Alšovice, v té době ještě závod Železnobrodského skla.  Řešila se delimitace závodu a realizace výpočetního střediska, které bylo mým cílem se nerealizovala. Využila jsem příležitosti vyzkoušet si vedení provozu v Nisasportu, v.d. v Jablonci nad Nisou a během dalšího roku už bylo jasné, že zvítězí vlastní podnikání. Ambice byla grafický design, ale dílem náhody a rodinným vazbám se mým osudem staly skleněné korále. Pronajala jsem si první dílnu, najala první zaměstnankyni a začala vyrábět skleněné perle podle vzorů prarodičů. Devadesátá léta byla pro tento obor konjunkturou a v roce 1995 vzniklo první s.r.o. a rozšíření sortimentu o litou kovovou bižuterii. Následovaly broušené a mačkané perle. Následovala koupě vlastního provozního zázemí a další rozšíření výroby, inovativní řešení výrobních postupů a výrobků. V roce 2016 jsme brány otevřeli provozu turistům, otevřeli muzeum a v roce 2022 po tříleté rekonstrukci galerii současného umění. Ráda si plním své sny.

 

Dr. Vladimír Tuka, RPCC, MCC (ICF)

První a jediný Master Certified Coach (MCC ICF) v ČR a SR. Executivní a týmový kouč, facilitátor, trenér leadership, koučovacích dovedností a učitel profesionálních koučů,
NeuroLeadership expert, speaker a poradce.

 Motto:
„Vše, co opravdu potřebujeme, už máme. Jen ne vždy víme kde.“

Více než deset let působil v československé diplomacii, z toho více než 4 roky na stálé misi při OSN v Ženevě. Zakládal a vedl makléřskou společnost v pojišťovnictví. Pracoval na TOP a seniorních
manažerských pozicích v pojišťovnách Gerling, Kooperativa a ČSOB Pojišťovna. Založil a úspěšně vede školu koučů dle metodologie Results Coaching Systems v ČR a SR. Vzdělává kouče, manažery i
další profesionály v koučovacích i dalších měkkých dovednostech a sebe rozvoji.

 

 

 logo abn        logo alqueria copy       LOGO SPRAVNE EDUCA       SPEKTRUM logo EN color vertical copy         wll logo      West Creative logo web

 

 

 

 Erasmus Co Funded Logo 768x158

 Financováno Evropskou unií. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evroské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.

 

 

 


Projekt e-Advantage končí v prosinci 2022, naše know-how v mentorování / koučování plánuje dál využívat a předávat.   

Ženám 50+ (eventuelně 45+) nabízíme:  

 • účast v mezinárodním projektu Advantage
 • možnost naučit se mentorovat 
 • kurz mentoringu zdarma
 • vyzkoušení si vzájemné mentorování v oblasti, která je vám blízká
 • možnost zdokonalit se v některé z oblastí, kterou potřebujete pro práci, kariéru, podnikání
 • rozšíření pracovních i osobních kontaktů, nová přátelství

Staňte se mentorkou                           

   

 

Plně financovaný školicí program na míru pro ženy se zájmem o využití svých životních a pracovních zkušeností s cílem pomoci jiným ženám rozvíjet dovednosti, které mohou použít pro zlepšení své kariérní a podnikatelské vyhlídky. Nejsou vyžadovány žádné předchozí dovednosti ani kvalifikace. Série osobních (případně on-line) setkání, které vás naučí, co je nutné k efektivnímu mentorování ostatních lidí a jak nejlépe využít své nové dovednosti online jako e-mentor. Jakmile získáte kvalifikaci, stanete se uznávaným mentorem na naší platformě e-Advantage, bezpečném prostoru, kde můžete své nové dovednosti uplatnit v praxi v naší online komunitě pouze pro ženy.

Na podporu tohoto programu hledáme ženy ve věku 45+  v Jablonci nad Nisou, v Liberci ale i jinde, které by se chtěly stát mentorkou.

Vstupní požadavky: žádné předchozí dovednosti ani kvalifikace  

Musíte mít možnost účastnit se všech setkání nebo webinářů.

Místo: v Educe v Jablonci n. N. nebo v případě potřeby on-.ine  

Termíny:

v sobotu 26. 2. 2022  9 - 18

v pátek 4. 3. 2022   9 - 18

 

Přihláška:  e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další informace:  602 505 288, 483 318 621 u Evy Kořánové

 

Proč tréninkem mentorů v projektu e-Advantage získáváte víc, než dáváte.

Mentoring je více než jen moderní slovo, které znamená podporu někoho jiného. Je to ve skutečnosti neuvěřitelně bohatá a obohacující zkušenost – obousměrný proces, který přináší výhody jak mentorovi, tak mentorovanému, co je v obchodním prostředí velmi zřídkavá zkušenost. Je to také prodejní dovednost, která může vést k placené práci nebo zlepšit vyhlídky na lepší zaměstnání. Zde je našich šest hlavních důvodů, proč je důležité stát se mentorem:

 1. Mentorování vám dává příležitosti k sebereflexi.

Při práci s mentorovaným zjistíte, že uvažujete o svém vlastním vývoji.  Může to být skvělá zkušenost, protože zjistíte, že mnoho ze svých poznatků můžete sdílet se svým klientem.

 1. Být mentorem se stává prodejnou dovedností.

Mít zkušenosti s mentorováním je atraktivní kvalita. Ukazuje to na dobré poslechové dovednosti, zvídavou mysl a člověka ochotného obohatit ostatní. Ať už hledáte novou práci, nebo chcete zaujmout potenciálního klienta, rozhovor o vašich mentorských dovednostech vám může významně pomoct. 

 1. Rozšíříte si svoji síť kontaktů a budete součástí mentorské komunity.

 Vztahy jsou klíčem k úspěchu v podnikání a vaše síť je mocným nástrojem, protože vám umožňuje sdílet informace, postřehy a poskytovat podporu.  Význam mentorská komunity roste s tím, že stále více lídrů uznává její hodnotu.

 1. Získáte přehled o dalších oblastech.

 Existují neuvěřitelné možnosti učení, když mentorujete někoho mimo svého oboru a dozvíte se hodně o sektoru vašeho mentorovaného. Je velmi snadné upadnout do pasti pohledu na věci prostřednictvím své vlastní perspektivy a přímé zkušenosti. Dívání se z pohledu někoho jiného může velmi obohacující.

      5. Zlepšíte své komunikační a koučovací dovednosti.

Vaše vylepšené dovednosti vám umožní efektivněji komunikovat v jiných prostředích. Být odborníkem ve svém oboru je jedna věc, být mentorem je něco úplně jiného.

 1. Mentoring přináší obchodní příležitosti.

Může se stát, že váš mentorovaný bude zdrojem nových obchodních příležitosti, nebo se příležitost může objevit jako výsledek vašeho vztahu.   

  

Projekt Advantage – enterprising older woman

Projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie, v rámci programu Erasmus plus. Zaměřuje na podporu rozvoje znalostí a dovedností, které mají pomoci při vzniku nového podnikání nebo dosažení vyšší kvalifikace ve specifické skupině  žen věku 50+ nebo i 45+.

Projekt Advantage vytvoří spolupracující komunitu ( peer-to-peer)  žen ve věku 50+, které budou sdílet svoje znalosti a zkušenosti formou elektronické komunikaci, ale i osobně a nabídne online poradenství a podporu v podnikání  nebo dosažení vyšší kvalifikace.

  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.