KURZY ÚČETNICTVÍ

Kurzy účetnictví

V současné době nabízíme tyto kurzy pro firmy, individuální výuku nebo doučování.

Co jsou rekvalifikační kurzy ?

Dle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, se rekvalifikací rozumí získání nové kvalifikace a zvýšení, rozšíření nebo prohloubení dosavadní kvalifikace. Jednoduše řečeno - absolvováním rekvalifikačního kurzu si např. všeobecná účetní může rozšířit rozsah svých znalostí a dovedností o mzdové účetnictví nebo personální management.

Uchazeči o zaměstnání, kteří jsou delší dobu nezaměstnaní a nemohou najít uplatnění odpovídající jejich vzdělání a praxi, se mohou rekvalifikovat v jiném oboru. Lidem se základním vzděláním rekvalifikace umožňuje získat jejich první profesní odbornost. Rekvalifikační kurzy jsou v každém pohledu šancí pro lepší uplatnění na trhu práce.

Kdo se může do rekvalifikačního kurzu přihlásit?

V podstatě kdokoliv. Tedy v případě, že si účastník hradí kurzovné sám. Podmínkou bývá pouze určitý dosažený stupeň vzdělání. Jiná pravidla platí tehdy, když se na rekvalifikační kurz chcete přihlásit prostřednictvím úřadu práce a chcete, aby za vás náklady na kurz uhradil. Podrobné informace a možnosti Vám sdělí pobočka úřadu práce ve Vašem městě.

 Kdo může provádět rekvalifikační kurzy?

Rekvalifikaci může provádět pouze zařízení s akreditovaným vzdělávacím programem. To si můžete ověřit v databázi akreditací udělených MŠMT. Úspěšným absolventům se po složení závěrečných zkoušek uděluje osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností. 

Jaké rekvalifikační kurzy Vám můžeme nabídnout?

Educa Vám může nabídnout rekvalifikační kurzy v oborech:  daňová evidence a mzdové účetnictví.

Podkategorie

 • Kurzy účetnictví

  Všechny kurzy účetnictví, které nabízíme, jsou prezenční. Educa - vzdělávací centrum nabízí buďto kurzy účetnictví, které jsou rekvalifikační nebo ve formě nidviduální či firemní výuky. 

  Rekvalifikační kurzy účetnictví mají pevně stanovený obsah a jejich hodinová dotace je 120 vyučovacích hodin. U ostatních kurzů účetnictví můžeme obsah i počet hodin výuky přizpůsobit vašim potřebám.

  Podívejte se na fotky z kurzu Učetnictví v Educe.

  Kurz účetnictví (120 hod.) - rekvalifikacemaly vyuka educa 2010 019jpg

  Kurz účetnictví je určen pro zájemce z veřejnosti s úplným středoškolským a vysokoškolským vzděláním, kteří jsou začátečníky, případně již mají částečné znalosti z oblasti účetnictví.

  Kurz účetnicví je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro účetní praktiky, kteří si chtějí ověřit své znalosti a případně hlouběji pochopit logiku soustavy podvojného účetnictví. 
  Požadavky pro kurz účetnictví: žádné

  Kurz je velmi praktický a kromě získaných potřebných základů účetnictví bude účetnictví vyzkoušeno na praktických příkladech v jednotlivých účetních třídách, tedy účtování o dlouhodobém majetku, zásobách, finančních a zúčtovacích vztazích, kapitálových položkách, nákladech, výnosech, dále uzavírání účtů, sestavení účetní závěrky a orientaci v základních účetních výkazech.

  Obsah kurzu účetnictví:

  • Předmět a funkce účetnictví
  • Finanční a manažerské účetnictví
  • Rozsah, zásady a metodické prvky účetnictví
  • Zachycení změn majetku a prostředků v rozvaze
  • Jednotlivé okruhy účtování
  • Závěrečné účetní operace a účetní výkazy

  Kurz je akreditovaný pod číslem jednacím MSMT-36281/2015-1/856 do 5. 2. 2019.

  Akreditace účetnictví je na 120 (45 minutových) vyučovacích hodin.

  Pokud máte ke kurzům účetnictví nějaké dotazy, kontaktujte nás.

   

  # Courses:
  1

Galerie

Jste zde: Home Kurzy účetnictví
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací Rozumím