SEMINÁŘE

Semináře

V Educe se neučí pouze jazyky, zajímá nás zdravý životní styl, bylinky, péče o tělo i psychologická témata. Semináře pořádáme pod vedením zkušených profesionálů. Ve školním roce 2018/2019 pořádala Educa celkem 23 zajímavých seminářů. Přes léto pro Vás připravujeme semináře na další školní rok, ale pokud máte zájem o nějaké konkrétní téma nebo byste u nás rádi odborně přednášeli, neváhejte nás kontaktovat.

DSC08154 COLLAGE

Podkategorie

 • Příměstské tábory

  FYTEX - FYzika, TEchnika, EXperiment 

  Připravujeme 4. ročník úspěšného letního příměstského tábora pro děti 9–13 let, který je zaměřený na experimentování a objevování zákonů fyziky a techniky.           

  Termíny na rok 2024:

  • 8. - 12. 7. 2024
  • 5. -  9. 8. 2024                                                                                                           

   

  Každý z kurzů bude probíhat v pondělí až pátek v čase od 8 do 16 hodin.

  Pro koho je tábor určen:

  Pro zájemce ve věku 9 –13 let, motivované a aktivní děti se zájmem o přírodní vědy a zvlášť fyziku a techniku, které umějí nechat mobil v baťůžku a chtějí rozvíjet své vlastní myšlení a intuici badatelským způsobem. 

  Maximální počet dětí 12.

  Kde bude tábor probíhat:

  V bezpečném prostředí ZŠ Pivovarská v Jablonci n. N. a v přilehlém sportovišti.

  V učebně se špičkovým moderním vybavením.  Děti budou mít k dispozici dostatečný počet pracovních sad pro individuální práci a práci v malých skupinkách, ve kterých mohou vyzkoušet práci v týmu.

  Jak pracujeme:

  Podporujeme sebevědomí, technickou samostatnost, experimentální odvahu a aktivní badatelský přístup. K dětem přistupujeme individuálně a podporujeme jejich talent. Proto máme i asistenty, kteří poradí a pomohou těm, kteří by si na experiment sami netroufli nebo potřebují „druhé ruce“.

  Tábor napomůže dětem při odhalování a ověřování vlastních schopností a při orientaci na budoucí studium a povolání.

  DŮLEŽITÉ:

  PROGRAM JE ORIENTAČNÍ.  Přizpůsobujeme jej  účastníkům. Děti se můžou účastnit tábora opakovaně a vždy budou mít co dělat, protože vždy můžou dělat náročnější věci.

  Co se bude na táboře dít:

  Každý den bude zaměřen na jedno hlavní téma. Pracovat budeme v menších skupinkách. Při některých aktivitách i samostatně. Každý den budou děti trávit i relaxační čas venku a protáhnou se i při zajímavých sportovních a fyzikálních aktivitách.  Budeme pracovat podle předem připraveného a odzkoušeného programu, ale i improvizovat podle situace, individuálních možností a schopností dětí a jejich zájmu.

   

  1. Den energie
   • Sestavíme si různé zdroje a vyzkoušíme si přeměny energie – např. auto na vodíkový pohon, větrnou a solární elektrárnu, vodní turbínu a další – především s modely Horizon Educational a Fischertechnik, individuální práce i práce ve skupinách po 2-3.
  2. Den s elektrony
   • Zapojíme a otestujeme jak základní elektrické obvody, tak i trochu složitější - např. kompas, maják, FM rádio, detektor lži, ale také vyrobíme jednoduchý elektromotor – především individuálně se stavebnicemi BOFFIN s možností propojit je s PC.
  3. Den šikovných rukou bez počítače
   • Vlastníma rukama vytvoříme modely nosných konstrukcí, jednoduchých strojů (páka, kladka, nakloněná rovina) i gravitačních drah, vše převážně ze dřeva, špejlí, papíru, kartonu, provázku, lepidla a kancelářských sponek – práce ve dvojicích.
  4. Den s roboty
   • Sestavíme a programováním oživíme roboty z LEGA MINDSTORMS, VEXROBOTI, dle zájmu dětí – práce ve dvojicích.
  5. Den vědy
   • Budeme digitálně měřit a vyhodnocovat např. tlak v balónku při nafukování, teplotu vody na dně „rybníku“, pevnost lidského vlasu i pohyb magnetického kyvadla, a to především experimentálními, digitálními soupravami PASCO, do hry zapojíme ale i čidla a aplikace v mobilních telefonech – práce ve dvojicích.    

   

  Kdo bude tábor vést: vedoucí a 1 až 2 asistenti. 

  Hlavním vedoucím je zkušený lektor, absolvent matematicko – fyzikální fakulty s mnohaletou praxí ve školství, průmyslu a managementu. 

  Cena:  3.500

  V ceně tábora jsou obědy, pitný režim a na závěr malé překvapení.

  Přihlásit se můžete dole na stránce. 

  Další informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.educa-jbc.cz, tel. 602 505 288 / 483 318 621 nebo osobně v Educe, Mlýnská 46a.

   

   

   

  https://www.kudyznudy.cz/getmedia/d17f4121-5ff0-411f-9b93-f7c8d5674ae6/kudyznudy-RGB.jpg.aspx

   

  # Courses:
  4

Galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.