Rozřazovací testy jsou v současné době zpracované ve dvou jazycích v angličtině a němčině.
Testy jsou orientační. V případě, že rozdíl v jednotlivých dovednostech je u Vás velmi velký ( výborně mluvíte ale neumíte psát, nebo naopak máte dobré gramatické znalosti ale nemluvíte), si test udělejte, ale konkrétní kurz a další postup Vám doporučíme následně.
Test v angličtině je zpracován v deseti úrovních, v němčině v šesti úrovních. Tyto úrovně rámcově korespondují s evropským referenčním rámcem (uvedená je vždy výstupná úroveň) následovně.
Začátečník 1                        - A1
Začátečník 2                        - A2
Mírně pokročilý 1
Mírně pokročilý 2                 - B1
Středně pokročilý 1
Středně pokročilý  2
Víc pokročilý 1
Víc pokročilý 2                     - B2
Pokročilý 1
Pokročilý 2                          - C1
V závislosti od od Vaší úrovně, můžete test dělat 5 minut nebo i půl hodiny, v případě, že jste dost pokročilý. Je dobré vyčlenit si na test potřebný  čas a neodbíhat od něj.   Pokud ale musíte testy přerušit, při dalším přihlášení Vám systém nabídne možnost je dodělat.
Systém Vám postupně bude bude generovat testy od úrovně začátečníků a po pokročilé podle Vaší pokročilosti. V každém testu je 10 otázek, které jsu náhodně vybrány z databázy. Otázky jsou hodnoceny za 1 nebo 2 body dle náročnosti.  Do další úrovně postupujete, pokud test uděláte na minimálně 60 % u němčiny a  70 % u angličtiny a víc procent.  Systém Vám může nabídnout jedno opakování  úrovně v případě, že ji uděláte na 50 - 60%  (50% u němčiny a  60% u angličtiny).
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.