PROJEKTY

Language Festivals

Program: Socrates, Lingua

Doba trvání: 2005 - 2007

Cíl:

Cilem projektu je ukázat, že výuka jazyků je lehce dostupná lidem všech věkových kategorií, různého původu, vzdělání, je relevantní pro většinu lidí a navíc to můe být zábava! Všichni partneři projektu zorganizují jazykový festival ve své komunitě a budou přitom podporováni ostatními partnery. Např. festivalu ve Španělsku se zúčastní učitelé a žáci španělštiny z ostatních partnerských organizací. 

Koordinátor projektu je Lancaster & Morecambe College, Lancaster, Velká Británie www.lmc.ac.uk

 

Partneři:

Volkshochschule Donaustadt, Vídeň, Rakousko
www.donau-vhs22.ac.at 

IPSSARCT Panzini, Senigallia, Itálie
www.panzini-senigallia.it

Escola Oficial de Idiomas de Santiago de Compostela, Santiago de Compostela, Španělsko 
www.eoisantiago.org/ 

AGORA-EOLE LORIENT , Lorient, Francie 
www.agoraservices.fr

Educa - vzdělávací centrum, Jablonec nad Nisou, Česká republika
www.educa-jbc.cz  

Podrobné informace o všech festivalech konaných v partnerských městech jsou na stránkách 

http://www.languagefestivals.eu/  


Jazykový festival se konal v Eurocentru v Jablonci nad Nisou od 16. do 20. ledna 2007. V průběhu festivalu mohli zájemci navštívit bezplatně netradiční lekce angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny a španělštiny. Festival byl určen pro širokou veřejnost, nejen pro zájemce o cizí jazyky, ale i pro ty, co rádi cestují nebo mají zájem o život a zvyky našich evropských sousedů. 
Ti, kteří se zajímají o cizí jazyky nebo se chtějí zdokonalit v cizím jazyce mohli využít příležitost a pokonverzovat si s rodilými mluvčími. Festival byl vhodnou příležitostí i pro ty, kteří se rozhodovali, který cizí jazyk se začít učit. Mohli se naučit několik nových frází a slovíček a zjistit zda se jim jazyk líbí nebo jestli se jim zdá lehký či těžký. 

Pokud rádi cestujete určitě jste si vybrali některou z netradičních lekcí, kde se mohli podívat do Paříže nebo Bretaně, do Vídně, do Santiaga de Compostela nebo do zajímavých míst Británie nebo Itálie. Taky jse se mohli seznámit se s životem a zvyky různých zemí, jejich svátky, kuchyní, hudbou a různými zajímavostmi. Dozvěděli jste se, jestli jsou britové konzervativní, mohli jste si zatancovat hip-hop, poslouchat italskou hudbu nebo zazpívat španělské písničky, seznámíili jste se s hvězdami francouzského filmu.

Večer byl přiraven zajímavý program. Promítání francouzského filmu v původním znění s titulky Amelie z Montmartru, irské a španělské rytmy a sledovat vystoupení tanečních skupin. Několik výherců získalo vstupenky na koncert Vladimíra Mišíka nebo jiné ceny. 

Cílem Festivalu bylo podpořit výuku pěti světových jazyků, angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny a španělštiny. Tato akce se konala v rámci stejnojmenného projektu programu Sokrates , je finančně podporovaná Evropskou Komisí a bude probíhat pod záštitou města Jablonec, kraje Liberec, Ministerstva kultury, Ministerstva pro místní rozvoj, British Council, Francouzské ambasády v ČR, Rakouského kulturního fóra v Praze, Španělského velvyslanectví, Zastoupení Evropské Komise v ČR. Festivalu se zúčastní i partneři z Francie, Itálie, Rakouska, Španělska a Velké Británie. Partnerem Festivalu jbylo Eurocentrum v Jablonci nad Nisou. Festival sponzoroval Pivovar Malý Rohozec. 

Festival celkem navštívilo více než 1000 návštěvníků, co bylo nejvíc ze všech festivalů. Ohlasy na festival byly velmi pozitivní a účastnici projevili velký zájem o jeho pokračování. Bohužel z finančních důvodů se nám zatím 2. ročník festivalu nepovedlo zorganizovat.

 

Galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.