PROJEKTY

Collaborative professional development for language teachers (CODIGO)

Oficiální stránky projektu.

Tento project je podporován Evropskou komisí v rámci programu Celoživotního vzdělávání.

Program: Lifelong Learning, Grundtvig

Doba trvání: 2012 - 2014

Cíl:

Projekt  se zaměřuje na podporu spolupráce  mezi učiteli cizích jazyků s cílem zlepšit kvalitu výuky jazyků, podpořit  profesní rozvoj učitelů a jako důsledek toho zvýšit úspěch studentů na jazykových kurzech.

Partnerství se zaměřuje na rozvinutí takové organizační kultury v rámci partnerských organizací, která podporuje sdílení osvědčených postupů a metod a která podporuje vzájemnou zpětnou vazbu a reflexi mezi učiteli jazyků. Partnerství bude  podporovat takové přístupy rozvoje profesní spolupráce jako je efektivnější komunikace mezi učiteli a podpora vzájemných náslechů na hodinách mezi učiteli jako prostředku sdílení dobré praxe,  dále rozvoj dovedností, které umožní učitelům efektivněji reflektovat svoji vlastní praxi, např.  využívání zpětné vazby, nových technologií a používání portfolia k zaznamenávání dovedností a zkušeností získaných neformálně i formálně.

Ačkoli se partnerství  zaměří na výuku jazyků, většina z uvažovaných přístupů je použitelná i v širším měřítku v rámci dalšího vzdělávání. Důraz bude kladen na rozvoj kultury a aktivit v rámci partnerských organizací, ale vzhledem k aktivitám zaměřeným na šíření výsledků tohoto projektu, budou z tohoto projektu moct benefitovat i další organizace zabývající se vzděláváním dospělých.

Partneři:

Official School of Languages Palma de Mallorca, Palma do Malorca, Španělsko

Thüringer Volkshochschulverband e.V., Jena, Německo- koordinátor 
Verband der Österreichischen Volkshochschulen, Vídeň, Rakousko

Lancashire Adult Learning, Lancashire County Council

CVO Antwerpen- Zuld, Antverpy, Belgie
EDUCA - vzdělávací centrum, s.r.o, Jablonec n.N, Česká republika

Video o projektu.

 

 

 

Galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.